Podsumowanie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją
Szanowni Państwo
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała trzynastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: Portal SBP.pl „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.
Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) z 89 instytucji ogółem 1055 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 311 prac, klasy IV-V szkoły podstawowej- 218 prac, klasy VI- VIII szkoły podstawowej-183 prace).
Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca- Anna Świca (nauczyciel plastyk- Młodzieżowy Dom Kultury
w Biłgoraju), członek- Wanda Buczek (instruktor- Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju), członek- Ryszard Bździuch (bibliotekarz- Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie) przyznała nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy następującym osobom:
I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)
- nagroda główna- Gabriela Stępora, Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Dwie Zimy” Hanna Łochocka,
- nagroda główna- Kornelia Zając, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Lokomotywa” Julian Tuwim,
- nagroda główna- Marcelina Knap, Szkoła Podstawowa nr 1 Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju- „Koguty” Aleksander Fredro,
- nagroda główna- Natalia Gęsicka, Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Kot” Jan- Brzechwa,
- wyróżnienie- Cezary Cios, Szkoła Podstawowa nr 1 Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju- „Czerwone maki na Monte Cassino” Feliks Konarski,
- wyróżnienie- Alicja Łapińska, PSP im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyninie- „O Panu Tralalińskim” Julian Tuwim,
- wyróżnienie-Magdalena Maria Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni- „Kwoka” Jan Brzechwa,
- wyróżnienie- Julia Bochyńska, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pabianicach - „Skakanka” Julian Tuwim,
- wyróżnienie- Amelia Muca, Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Bańkowice Mydlane” Wanda Chotomska,
- wyróżnienie- Laura Krawczyk, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pabianicach- „Aktywność sportowa” Artur Zyskowski,
- wyróżnienie- Emilia Cieślak, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Żaba” Jan Brzechwa,
- wyróżnienie- Wiktoria Śliwa, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Kolory” Jan Brzechwa,
- wyróżnienie- Karolina Krzysztofik, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Niezapominajki” Franciszek Kobryńczuk,
II kategoria (klasy IV-V szkoły podstawowej)
- nagroda główna- Lilianna Przekazińska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie- „Kot w pustym pokoju” Wisława Szymborska,
- nagroda główna- Magdalena Gawenda, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- Bajeczka” Dorota Gellner,
- nagroda główna- Oliwia Golec, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych- „Bursztynowy ptaszek” Tadeusz Różewicz,
- wyróżnienie- Sara Kopikowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Przyjęcie” Dorota Gellner,
- wyróżnienie- Hanna Stasiak, Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” w Poznaniu- „Motyle” Wanda Chotomska,
- wyróżnienie- Zofia Wojewódka, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Ogródek” Maria Konopnicka,
- wyróżnienie- Julia Bobryk, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku- „Miasteczko” Dorota Gellner,
- wyróżnienie-Małgorzata Cydejko, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Kronika Olsztyńska” Konstanty Ildefons Gałczyński,
III kategoria (kl. VI- VIII szkoły podstawowej)
- nagroda główna- Katarzyna Nieściur, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym- „Zły pejzaż” Leopold Staff,
- nagroda główna- Gabriela Kurys, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu- „Reduta Ordona” Adama Mickiewicz,
- nagroda główna- Oliwia Mówińska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Dla Babci” Dorota Gellner,
- nagroda główna- Anna Kamińska, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Zachód słońca” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska,
- wyróżnienie- Magdalena Bednarz, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym- „Wiosenna łąka” Zbigniew Baryła,
- wyróżnienie- Hanna Aleksandra Sadowska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu- „Ciemne niebo” Julian Tuwim,
- wyróżnienie- Anita Rakowska, Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” w Poznaniu- „Czerwone maki na Monte Cassino’ Feliks Konarski,
- wyróżnienie- Julia Affek, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego Nowy Dwór Mazowiecki- „Melodia mgieł nocnych” Kazimierz Przerwa- Tetmajer,
- wyróżnienie- Gabriela Radawska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Przedwiośnie” Joanna Guściora,
- wyróżnienie- Klaudia Bies, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach- „Ananas” Andrzej Waligórski,
Kwalifikacja do wystawy:
I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)
- Emilia Mieloszyńska, Szkoła Podstawowa w Piekoszowie- „Gdzie jesteś jesieni?” Hanna Zdzitowiecka,
- Amelia Szewczuk, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem, Szkoła Podstawowa w Żdanowie- „Wiosna” Maria Duławska,
- Łukasz Jastrzębski, Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie- „Ptasie plotki” Jan Brzechwa,
- Zuzanna Krysiak, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pabianicach- „Krakowskie szopki” Tadeusz Śliwiak,
- Dawid Karkut, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Łąka” Ewa Stadtmuller,
- Lena Sobczak, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem, Szkoła Podstawowa w Żdanowie- „Jesień” Maria Duławska,
- Katarzyna Sieradzka,Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pabianicach- „Anioł” Hanna Niewiadomska,
- Ksawery Bondyra, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem, Szkoła Podstawowa w Białowoli- „Lis” Maria Duławska,
- Miłosz Buchowiecki, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Abecadło” Julian Tuwim,
- Wiktor Prymula,Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Jasny mój przyjaciel” Zdzisław Rzepecki,
- Zofia Rutkowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Entliczek-pentliczek” Jan Brzechwa,
II kategoria (klasy IV-V szkoły podstawowej)
- Miłosz Palikot,Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Dwa wiatry” Julian Tuwim,
- Izabela Pogorzelec, Szkoła Podstawowa nr 1 Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju- „Jesień” Józef Czechowicz,
- Zuzanna Całużyńska, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku- Miasteczko” Dorota Gellner,
- Milena Nowak, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Przyjaciele” Adam Mickiewicz,
- Franciszek Warot, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Przyjęcie” Dorota Gellner,
- Wiktoria Białasik, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Małpa w kąpieli” Aleksander Fredro,
III kategoria (klasy VI- VIII szkoły podstawowej)
- Zuzanna Bielak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju- „Oczy” Antoni Słonimski,
- Zuzanna Masławska, Zespół Szkolno-Przedszkolny we Frydmanie- „Kot w pustym mieszkaniu” Wisława Szymborska,
- Natalia Długołęcka, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego Stare Bosewo- „Dwa wiatry” Julian Tuwim,
- Julia Smagacz, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Zielono mam w głowie” Kazimierz Wierzyński,
- Patrycja Czarnecka,Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Echem…”Aurosonic-mascarade
- Oliwia Morawska, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Kaliszu- „Samotność” Anna Świrczyńska,
- Matylda Filipowicz, Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Zabrodziu- „Straszna noc” Leopold Staff,
- Emilia Socha, Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kraśniku- „Pudełko zwane wyobraźnią” Zbigniew Herbert,
- Emilia Mekla, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach- „Mucha” Jan Brzechwa,
- Patrycja Chyl, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży- „Koncert na łące” Anna Nowak,
- Adrian Mikołajski, PSP im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyninie- „Drzewo’ Danuta Wawiłow,
- Aleksandra Filipiuk, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu- „Litania” Kazimierz Surzyn,
- Emilia Rachuba, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Zachód jesienny” Leopold Staff.
W tym roku ze względu na stan epidemiologiczny uroczystość podsumowania konkursu została odwołana. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres instytucji zgłaszającej uczestnika w najbliższym czasie.
Gratulujemy wszystkim laureatom. Dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział i wykonie ciekawych prac. Dziękujemy opiekunom merytorycznym za wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju artystycznym.
Z poważaniem
w imieniu Organizatorów
Justyna Bździuch, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2020-05-25 |
Data publikacji: | 2020-05-25 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | |
Liczba odwiedzin: | 2770 |