Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

Powiększ zdjęcie

8 września 2018 r. delegacja kobiet i młodzieży już drugi raz uczestniczyła w Targach Ekonomii Społecznej, które odbyły się w Lublinie. Można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez aleksandrowskie gospodynie, pośpiewać razem z "Aleksandrowiakami", zatańczyć z naszą młodzieżą. Było bardzo wesoło, dużo smiechu zabawy i smacznych wspomnień. 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili siędo przygotowania naszego stoiska. Za umożliwienie wyjazdu serdeczne podziękowania składamy LGD "Ziemia Biłgorajska" oraz wójtowi Gminy Aleksandrów. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

24 września 2018
Czytaj więcej o: Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

Petycja w sprawie Wdrożenia Systemu Zarządzania i Monitorowania Energii

Treść Petycji: 
W związku z powyższym 
§1) Na mocy art. 63 Konstytucji RP w związku z art 2 pkt 1, 2 i 3 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2014.1195 z dnia 2014.09.05) w związku z art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego (wnioski optymalizujące funkcjonowanie administracji publicznej), wnosimy petycję do Kierownika JST o próbę wdrożenia w Gminie - rozpowszechnionego w Krajach rozwiniętych - Systemu Zarządzania i Monitorowania Energii. 
Część Podmiotów korzyta nawet z rozwiązań abonamentowych w tym względzie. 
§1.1) Chcemy działać w pełni jawnie i transparentnie -  dlatego - wnosimy o opublikowanie treści petycji na stronie internetowej podmiotu rozpatrującego petycję lub urzędu go obsługującego (Adresata)  - na podstawie art. 8 ust. 1 ww. Ustawy o petycjach - co jest jednoznaczne z wyrażeniem zgodny na publikację wszystkich danych Podmiotów Wnoszących Petycję. 
24 września 2018
Czytaj więcej o: Petycja w sprawie Wdrożenia Systemu Zarządzania i Monitorowania Energii

Wystawa „W drodze ku wolności. Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”

Powiększ zdjęcie

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie do 28 września 2018 roku można oglądać wystawę pn. „W drodze ku wolności. Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”.

Ekspozycja została użyczona z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Składa się ona z dziesięciu plansz na których zaprezentowano ciekawe materiały przybliżające powstanie styczniowe w okolicach Józefowa. Materiały znajdujące się na niej zostały podzielone na działy: Józef Piłsudzki, Powstanie Styczniowe, Bitwa pod Józefowem, Walczyli pod Józefowem, ks. Michał Dominik Żółtowski, Mieczysław Romanowski.

Ekspozycja ta jest wartościową pomocąw promowaniu wiedzy historycznej o powstaniu styczniowym w naszym regionie.

 

24 września 2018
Czytaj więcej o: Wystawa „W drodze ku wolności. Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”

Profilaktyczne Badanie Morfologii Krwi

Powiększ zdjęcie

PROFILAKTYKA PO LUBELSKU 

Profilaktyka jest niezwykle istotną częścią medycyny od zawsze niedoinwestowaną i zaniedbywaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym, że działania profilaktyczne i edukacja zdrowotna w Polsce przedstawia wiele braków, lekarze rodzinni zrzeszeni w Lubelskim Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców podjęli inicjatywę zmniejszenia tych niedostatków przynajmniej wobec własnych pacjentów. Cegłą łatającą wyrwę w murze profilaktyki jest PROFILAKTYKA PO LUBELSKU – cykl akcji profilaktycznych prowadzonych na terenie województwalubelskiegoprzezlekarzyzrzeszonych w LZLR-P i skierowany do ich pacjentów.  

21 września 2018
Czytaj więcej o: Profilaktyczne Badanie Morfologii Krwi

Pierwsze Ogólnopolskie Święto WDZIĘCZNI POLSKIEJ WSI

Powiększ zdjęcie