Podsumowanie XVI edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2023

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała szesnastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polska Izba Książki, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: Portal sbp.pl „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 985  prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 478 prac, klasy IV-V szkoły podstawowej- 421 prac, klasy VI- VIII szkoły podstawowej - 86 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju),  Ryszard Bździuch (bibliotekarz, fotograf amator - Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Julia Prymula, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Niezapominajki” Franciszek Kobryńczuk,
  2. nagroda główna- Larisa Matuśkiewicz, kl. I Szkoła Podstawowa nr 5 w Pabianicach- „Anioł” Władysław Bełza,
  3. nagroda główna- Tola Środzińska, kl. II Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Zachód słońca” Antoni Lange,
  4. nagroda główna- Faustyna Różańska, kl. I Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Idą gęsi” Julian Tuwim,
  5. nagroda główna- Milena Bena, kl. I Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Komputer zachorował” Agnieszka Galica,
  6. nagroda główna- Iga Łygas, kl. I Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Jesienią” Maria Konopnicka,
  7. nagroda główna- Natalia Adams, kl. I Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Tęcza” Maria Konopnicka,
  8. wyróżnienie- Sofija Makar, kl. I Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Bajka o królu” Jan Brzechwa,
  1. wyróżnienie- Matylda Nizio, kl. II Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Gdzie jesteś jesieni?” Hanna Zdzitowiecka,
  2. wyróżnienie- Igor Katarzyniak, kl. III Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Na rowerze” Beata Małgorzata Moniuszko,
  3. wyróżnienie- Weronika Makar, kl. III Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie-„Bajka o królu” Jan Brzechwa,
  4. wyróżnienie- Antonina Biesiada, kl. III Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Dokonania jesieni” Grzegorz Chomicz,

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Zofia Jankowska, kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Ciotka Danuta” Jan Brzechwa,
  2. nagroda główna- Liliana Czarniecka, kl. kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Tęczowy duszek” Maria Konopnicka,
  3. nagroda główna- Julia Pietrzak, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Ptasie radio” Julian Tuwim,
  4. nagroda główna- Gabriela Wojciechowska, kl. IV Zespół Placówek Oświatowych w Jaworzni- „Nic dwa razy” Wisława Szymborska,
  1. nagroda główna- Martyna Ścibirowska, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Latarnia morska” Zdzisław Szczepaniak,
  1. wyróżnienie- Franciszek Sobota, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Samotny w tłumie” andrew,
  2. wyróżnienie- Nadia Wasilewska, kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Koguty” Aleksander Fredro,
  3. wyróżnienie- Zuzanna Pełczyńska, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Ptasie radio” Julian Tuwim,
  4. wyróżnienie- Patryk Litwin, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie- „Jesień” Józef Czechowicz,
  5. wyróżnienie- Monika Szklarska, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Gdybyś była…” Mariusz Parlicki,
  6. wyróżnienie- Magdalena Kudyk, kl. V Szkoła Podstawowa w Pniówku,  Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Dziady” Adam Mickiewicz
  7. wyróżnienie- Kornelia Paszko, kl. VI Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu- „Wysokie drzewa” Leopold Staff,

III kategoria (kl. VII- VIII szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Weronika Stępień, kl. VIII Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie- „Tren XII” Jan Kochanowski,
  2. nagroda główna- Martyna Kaczor, kl. VII Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Świtezianka” Adam Mickiewicz,
  3. nagroda główna- Zofia Hupa, kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Jej portret” Jonasz Kofta,
  4. nagroda główna- Rita Sokolińska, kl. VII Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Żeglarz” Adam Mickiewicz,
  5. nagroda główna – Anna Skowronek, kl. VII Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Ile jeszcze?” Anna Czartoszewska,
  6. nagroda główna- Maja Furlepa, kl. VIII ZSS im. Jana Pawła II w Tereszpolu- Zaorendzie- „Elegia o …[chłopcu polskim]” Krzysztof Kamil Baczyński,
  7. nagroda główna- Melisa Dyakowska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Znikający zamek” rozwyrazowana.pl,
  8. wyróżnienie- Maja Perduta, kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Nad morzem” Kazimierz Przerwa- Tetmajer,
  9. wyróżnienie- Marta Stachów, kl. VII Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Pieść XIV” Jan Kochanowski,
  10. wyróżnienie- Lena Trzebska, kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Samotny w tłumie” andrew,
  11. wyróżnienie- Klaudia Puchacz, kl. VII Szkoła Podstawowa w Pniówku, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Wesoła biblioteka” Marzena Szczepańska,
  12. wyróżnienie- Valentina Kollner, kl. VII Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Pan Zielonka” Maria Konopnicka,
  13. wyróżnienie- Janina Jakóbczyk, kl. VIII Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” w Poznaniu- „Dobry wieczór” Adam Mickiewicz,

Kwalifikacja do wystawy:

 

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. Radosław Kośniowski, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Lato” Ewa Stadtmüller,
  2. Maja Albiniak, kl. I Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach- „Makaron” Wanda Chotomska,
  3. Lena Gałda, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Buty” S. Zofia Szymanek,
  4. Laura Buczyńska, kl. II Szkoła Podstawowa w Białowoli, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Wesoła biblioteka” Marzena Szczepańska,
  5. Alicja Miklas, kl. III Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Dokonania jesieni” Grzegorz Chomicz,
  6. Kornelia Bednarz, kl. I Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu- „Chory kotek” Stanisław Jachowicz,
  7. Miłosz Figurski, kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie- „Łąka” Mieczysława Buczkówna,
  8. Łucja Gruszkiewicz, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Sowa” Jan Brzechwa,
  9. Helena Krasnowska, kl. II Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Komputer zachorował” Agnieszka Galica,
  10. Natalia Sałaban, Szkoła Podstawowa w Lipsku, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Dwa żółwie” Ignacy Krasicki,
  11. Natalia Baran, kl. II Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Hipopotam” Jan Brzechwa,

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. Julia Szczypior, kl. V Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Dziewicze brzozy” Leopold Staff,
  2. Liliana Koczułap, kl. VI Szkoła Podstawowa w Żdanowie,  Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro,
  3. Maja Wrona, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Perspektywa” Wisława Szymborska,
  4. Natasha Kozak, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Lampa kuzynki Magdaleny” Rafał Lasota,
  5. Klaudia Czerniak, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Na Mostowej” Jacek Żybura,
  6. Paweł Leszczyński, kl. V Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Sześć kucharek” Wanda Chotomska,
  7. Lena Kulik, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Ławeczka” Zofia Szydzik,
  8. Hanna Stefańczyk, kl. IV Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Staszek w lesie” Maria Konopnicka,

III kategoria (klasy VII- VIII szkoły podstawowej)

  1. Emilia Oszmaniec, kl. VIII Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu- Zaorendzie- Elegia o…[chłopcu polskim] Krzysztof Kamil Baczyński,
  2. Natalia Zdzienicka,Młodzieży Dom Kultury w Chorzowie- „Najpiękniejszy sen” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska,
  3. Aleksandra Wijas,kl. VIIIZespół Placówek Oświatowych- Szkoła Podstawowa im. Jana  Kochanowskiego w Piekoszowie- „Bo to jest wieszcza najjaśniejsza chwała…”Juliusz Słowcki,
  4. Antonina Ślęzak, kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Kapelusz”  Zolender.

 

Nagrody i dyplomy w tej edycji zostaną wysłane pocztą najpóźniej do połowy czerwca 2023 roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-04-18
Data publikacji:2023-04-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1086