Spotkanie z bajkami w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2025

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zaprosiła najmłodszych do świętowania Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Ratownicy czytelnictwa”, którego organizatorem jest Fundacja Powszechnego Czytania.

W imprezie, która odbyła się 5 listopada uczestniczyły grupy pięciolatków z Przedszkola Samorządowego w Aleksandrowie (z ul. Klonowej i ul. Wesołej). W aleksandrowskiej bibliotece, w tym dniu pojawiło się mnóstwo kolorowych postaci z bajek. Można było spotkać: Śnieżkę, Kopciuszka, Roszpunkę, Arielkę, Elzę, Pieski z Psiego Patrolu, Franklina, Superbohaterów, Pszczółkę Maję Świnkę Peppę i wiele innych. W tym roku najpopularniejszy okazał się „Spidey” tytułowy bohater bajki i książek.  Dzieci na początku wysłuchały bajki „Jesień Jeżyka” autorstwa Zofii Poletylo z książki Bajki przedszkolaka wydanej przez Wydawnictwo „Zielona Sowa”w wykonaniu wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny pani Anny Ksiądz. Następnie dzieci prezentowały swoje przebrania i był czas na pamiątkowe fotografie. W drugiej części spotkania przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z bajkami. Wykonały techniką wydzieranki kolorowy napis bajki, który stal się częścią scenografii jaką był zamek. Maluchy także odpowiadały na różne zagadki związane z bajkami, szukały rekwizytów, które się pomieszały i zawędrowały do innych bajek czy rozpoznawały jaka to opowieść po okładce książki. Było także dużo zabaw ruchowych jak: gimnastyka z Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem, wyścigi Aut, różne pozy w Krainie Lodu, jazda Bajkowymi Pociągami czy nauka choreografii do bajkowego tańca. Imprezę prowadziła kierownik biblioteki Justyna Bździuch. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki. Za włącznie się w organizację Dnia Postaci z Bajek biblioteka podziękowała: dyrektor przedszkola pani Ewie Jastrzębskiej, wychowawczyniom, pani Karolinie Lewczyk i pani Katarzynie Pastuszek oraz opiekunkom pani Beacie Góra i pani Katarzynie Bielak, rodzicom, wicedyrektor szkoły podstawowej Annie Ksiądz, młodzieży z Dyskusyjnego Klub Książki „Okładka”, władzom gminy za pomoc w przygotowaniu imprezy.

  Bajki pomagają dzieciom zrozumieć świat, który je otacza i dają im wiele radości. Wspólne czytanie czy oglądanie wzmacnia więzi emocjonalne między dziećmi a rodzicami. Warto z tego korzystać i wprowadzać dzieci w świat bajek.   

              

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2025-11-07
Data publikacji:2025-11-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:267