Gmina Aleksandrów

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

20 listopada 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  zaprasza na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik.

Zaprezentowano na niej kilkanaście obrazów wykonanych akwarelą i farbami olejnymi przez artystkę. Tematyka prac to kwiaty i pejzaże. Zadziwiają one bogactwem barw i emanują ogromną wrażliwością malarki.

Ekspozycję można oglądać od 20 listopada do 18 grudnia  2023 roku w aleksandrowskiej bibliotece. Istnieje również możliwość zakupu obrazów.

 

Stefania Wójcik

Ukończyła  PLSP  – konserwacja zabytków / a następnie  studia i dyplom na UMCS w Lublinie . Od 20  lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła  zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Pracuje w technice olejnej, akwareli ,pasteli oraz próbowała batiku i pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w muzeach i wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania,  Kanada, Australia ,USA/. 

Zdobywczyni wielu nagród m. in :Nagrody Kuratora ,Medalu Kuratora ,wielokrotnie Nagrody Burmistrzów, Antka Roku ,  Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości ,2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale  ,wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich np.w Rzeszowie , w Zamościu , Tarnowie.

 

Jak sama artystka mówi o swoim malarstwie:

„* Z uczuć i z wyobraźni…

            Każdemu obrazowi daję cząstkę siebie a one pokazują co mam w sercu.

Porusza mnie natura. Zachwycam się otaczającym pięknem przyrody i zjawisk . Podziwiam kępy paproci na skraju ciemnozielonego lasu ,dolinę gdzie brodzi się po kolana w bratkach , strumień płynący niby srebrna wstęga pośród tęczowo barwnej łąki czy skąpane w słońcu  pastwisko pełne rumianych poziomek. Połacie wrzosów usianych na piaszczystych skarpach , złoto brzóz jesienią czy kobierce maków i bławatów wśród brzemiennych kłosów zbóż .Urzeczona urodą pól ciągnących się ku lasowi i horyzontowi oraz wyłaniający się ze mgły szafirowy skrawek wzgórza.

            Coraz mniej   jest urokliwych i dziewiczych zakątków. Niezauważane  w codziennym pośpiechu i roztargnieniu więc niech zapisane w kadrach obrazów cieszą oko widza.”

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-11-20
Data publikacji:2023-11-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:293