Gmina Aleksandrów

Strona główna

Najnowsze aktualności

Zadrzewiamy przedszkolne place

Powiększ zdjęcie

Wójt Józef Henryk Biały zorganizował akcję sadzenia drzew na placach  przedszkola „Leśne Skrzaty”. Adekwatnie do nazwy ulicy Klonowej, przy której znajduje się przedszkole w  Aleksandrowie Pierwszym posadzono klony natomiast na placach zabaw zarówno przy ulicy Klonowej jak i Wesołej pojawiły się  lipy, wierzby, kasztanowce, jarzębiny oraz platany.

W akcji sadzenia 200 młodych drzewek , przekazanych przez Nadleśnictwo Józefów i  Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, uczestniczył Wójt Gminy oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów -   Stanisław Nawrocki wraz z pracownikami.

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Zadrzewiamy przedszkolne place

Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Powiększ zdjęcie

Najciekawsze wypowiedzi czytelników polskich i hiszpańskich (w językach narodowych oraz języku angielskim) kończących zdanie „Lubię czytać książki, bo…” można przeczytać na bliźniaczych wystawach pod tym samym tytułem. Ekspozycję prezentuje Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana w Hiszpanii z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Komunikat dot. ptasiej grypy

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że dnia 5 lutego br. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporzadzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz. 722) - w załączeniu.

14 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Komunikat dot. ptasiej grypy

Książki otwierają wyobraźnię

Powiększ zdjęcie

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie z tej okazji przygotowała dla najmłodszych imprezę pn. „Książki otwierają wyobraźnię”. Odbyła się ona w ramach projektu „Za drzwiami wyobraźni” dofinasowanego przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju. Uczestniczyły w niej dzieci z klas II b i II c szkoły podstawowej oraz grupy sześciolatków z aleksandrowskiego przedszkola. W przygotowanie uroczystości włączyły się aktywnie wychowawczynie: Ewa Jastrzębska, Alina Kukiełka, Karolina Lewczyk i Marta Różańska.

5 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Książki otwierają wyobraźnię

Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Powiększ zdjęcie Komisja%20podczas%20pracy

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała dziesiątą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło ze 123 instytucji, z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 1437 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 711 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej - 488 prac, klasy I-III gimnazjum-238 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju) i Paulina Kozak (plastyk, grafik komputerowy) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

4 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Światowy Dzień Zdrowia

logo PIS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
23-400 Biłgoraj,  ul. Dąbrowskiego 15 skr. poczt. 15
tel. (0-84) 686-15-22, faks (0-84) 686-01-20
email: psse.bilgoraj@pis.gov.pl

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju informuje, że jak co roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

31 marca 2017
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zdrowia

Galeria Przedszkolaka Wystawa prac plastycznych pn. „Kim będę w przyszłości?”

Powiększ zdjęcie

Od 28 marca do końca kwietnia 2017 roku zapraszamy do oglądania wystawy zatytułowanej „Kim będę w przyszłości”. Prezentowana jest ona w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie w cyklu Galeria Przedszkolaka.

Prace wykonały dzieci z przedszkola „Leśne Skrzaty w Aleksandrowie” z ulicy Wesołej. Te piękne obrazki przygotowały przedszkolaki z grupy sześciolatków pod opieką wychowawczyni Karoliny Lewczyk i grupy pięciolatków – wychowawczyni Barbara Pawłowska. Maluchy rysowały i wyklejały plasteliną swoje wymarzone zawody. Jak się okazuje wśród chłopców prym wiedzie strażak a wśród dziewczynek pielęgniarka.

28 marca 2017
Czytaj więcej o: Galeria Przedszkolaka Wystawa prac plastycznych pn. „Kim będę w przyszłości?”

„Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Powiększ zdjęcie

Tomiki poetyckie, wiosenne bazie i przepyszne muffinki upieczone przez jedną z klubowiczek to namacalne detale akcji „Włącz poezję” w aleksandrowskiej bibliotece. Uczestniczyła w niej młodzież z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Spotkanie odbyło się 22 marca w ramach ogólnopolskiej akcji „Włącz poezję’, która jest prowadzona przez koordynatorki DKK Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki.

23 marca 2017
Czytaj więcej o: „Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie