Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wielkie bańki mydlane na spotkaniach PaT - Galeria

Przejdź do - Wielkie bańki mydlane na spotkaniach PaT - Galeria

Wspólne puszczanie baniek mydlanych z tygodnia na tydzień staje się coraz większą atrakcją na terenie naszej gminy. Wszystko to za sprawą naszego lokalnego -PaTPortu, Aleksandrów

10 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Wielkie bańki mydlane na spotkaniach PaT - Galeria

Łzy na XXII Festiwalu Pieśni Maryjnej- Fotorelacja

Przejdź do - Łzy na XXII Festiwalu Pieśni Maryjnej- Fotorelacja

Organizatorzy Festiwalu Maryjnego przyzwyczaili nas do tego, że rokrocznie na scenie pojawiają się znani artyści. Nie inaczej było w tym roku. Jako gwiazda tegorocznego Festiwalu wystąpił zespół „Łzy

8 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Łzy na XXII Festiwalu Pieśni Maryjnej- Fotorelacja

XXII Festiwal Pieśni Maryjnej- Polana Dąbrowa 2017

Przejdź do - XXII Festiwal Pieśni Maryjnej- Polana Dąbrowa 2017

Pierwsza niedziela sierpnia, na całym Roztoczu utożsamiana jest z Festiwalem Pieśni Maryjnej. To niezwykłe przedsięwzięcie realizowane od ponad 20 lat, wpisało się w pejzaż Górecka i Roztocza a w ostatnich latach także Aleksandrowa.

7 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: XXII Festiwal Pieśni Maryjnej- Polana Dąbrowa 2017

Zarządzenie Wójta Gminy Aleksandrów w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

Przejdź do - Zarządzenie Wójta Gminy Aleksandrów w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

 Zarządzenie Wójta Gminy Aleksandrów w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

 

7 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Zarządzenie Wójta Gminy Aleksandrów w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

Dawno temu w Aleksandrowie… Wakacje w bibliotece

Przejdź do - Dawno temu w Aleksandrowie… Wakacje w bibliotece

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przez lipiec przygotowała dla dzieci zajęcia pod hasłem „Dawno temu w Aleksandrowie…” w ramach projektu „Zachować dziedzictwo”.

3 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Dawno temu w Aleksandrowie… Wakacje w bibliotece

„Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2017”

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie została zakwalifikowana do programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2017”.  Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w wysokości 12 410, 00 zł. Wkład własny biblioteki to 2 190,00 zł  a całość zadania wynosi 14 600, 00 zł.  Głównym celem programu jest wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający mieszkańcom dostęp do nowoczesnych technologii. Dzięki tej dotacji  do aleksandrowskiej placówki zostanie zakupiony taki sprzęt jak: 2 komputery ALL IN ONE, 2 czytniki e-booków, 2 iPady, 3 mikrofony bezprzewodowe, czytnik kodów oraz oprogramowanie antywirusowe i switch. Wyposażenie placówki w nowoczesne urządzenia podniesie standard jej usług. Dzięki temu  mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z nowinek technicznych a bibliotece umożliwi to prowadzenie ciekawych zajęć dla różnych grup użytkowników.

13 lipca 2017

XXIII Konkurs Piosenki Partyzanckiej Aleksandrów 2017

Przejdź do - XXIII Konkurs Piosenki Partyzanckiej Aleksandrów 2017

09 lipca 2017 r. w amfiteatrze na Polanie Dąbrowa (Gmina Aleksandrów) odbył się XXIII Konkurs Piosenki Partyzanckiej.

Zgodnie z tradycją, konkurs rozpoczął się od występu ubiegłorocznego laureata -Chóru Mieszanego „Sitanianie” z Sitańca

 

 

Następnie wystapiły:

 1. Zespół Śpiewaczy „Czerwona Jarzębina” - Kol. Jarczów Druga
 2. Zespół Wokalno - Instrumentalny „Złoty Wiek” - Biłgoraj
 3. Zespół Śpiewaczy  „Udryczanki” - Stary Zamość
 4. Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” - Aleksandrów
 5. Zespół Wokalny „Canto” - Stary Zamość
 6. Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Wesołe Gosposie” - Kol. Sitaniec
 7. Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Złota Jesień” - Biłgoraj
 8. Zespół Śpiewaczy „Czerwone Korale” - Zawada
 9. Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Roztocza” - Susiec
 10. Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” - Krasnobród

 Jury w tym roku przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu

II miejsce: Zespół Śpiewaczy „Udryczanki” z Udrycz (Stary Zamość)

III miejsce: Zespół Śpiewaczy „Czerwona Jarzębina” z Kol. Jarczów Druga; Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa”

Wyróżnienie: Zespół Śpiewaczy „Czerwone Korale” z Zawady; Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Roztocza” z Suśca

Jury podziękowało organizatorom za kontynuowanie propagowania idei organizowania Konkursu, który mobilizuje zespoły do przygotowania prezentacji artystycznych i kultywowania pamięci trudnych czasów dochodzenia do wolności.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i proporczyki a te, których prezentacje Jury uznało za najlepsze w tym roku – nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandrów.

 

W Galerii prezentujemy fotorelację z tej imprezy.

12 lipca 2017

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Przejdź do - X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę, 2 lipca odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział  27 najlepszych jednostek z powiatu biłgorajskiego. Wynik końcowy z całą pewnością bardzo ucieszył wszystkich kibiców z naszej gminy, którzy tego dnia pomimo niesprzyjającej aury licznie dopingowali rywalizujących strażaków. Po zsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji najlepszy rezultat uzyskał zastęp OSP Aleksandrów II, zdobywajac tym samym tytuł najlepszej jednoski z terenu całego powiatu. Miejsca na podium wywalczyły również OSP Dorbozy oraz OSP Babice.

Niestety tak dużo szczęscia nie miała nasza druga jednostka z OSP Aleksandrów I. Po naprawdę zaciętej walce zastęp sklasyfikowany został na 10 miejscu, chociaż po pierwszej konkurencji zajmowali bardzo dobre 3 miejsce.  Nieco gorzej wypadły ćwiczenia bojowe, przez co nasz drugi reprezentant spadł w klasyfikacji o 7 pozycji.

Strażakom z jednostek OSP Aleksandrów I i OPS Aleksandrów II, bardzo dziękujemy za zaangażowanie a szczególnie za bardzo godne reprezentowanie naszej gminy. Przy okazji gratulujemy zwycięzcom!

 

W galerii moga państwo zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia

 

6 lipca 2017

Galeria

 • Powiększ zdjęcie