Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

Przejdź do - Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

8 września 2018 r. delegacja kobiet i młodzieży już drugi raz uczestniczyła w Targach Ekonomii Społecznej, które odbyły się w Lublinie. Można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez aleksandrowskie gospodynie, pośpiewać razem z "Aleksandrowiakami", zatańczyć z naszą młodzieżą. Było bardzo wesoło, dużo smiechu zabawy i smacznych wspomnień. 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili siędo przygotowania naszego stoiska. Za umożliwienie wyjazdu serdeczne podziękowania składamy LGD "Ziemia Biłgorajska" oraz wójtowi Gminy Aleksandrów. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

24 września 2018

Wystawa „W drodze ku wolności. Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”

Przejdź do - Wystawa „W drodze ku wolności.  Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie do 28 września 2018 roku można oglądać wystawę pn. „W drodze ku wolności. Powstanie Styczniowe w okolicach Józefowa”.

Ekspozycja została użyczona z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Składa się ona z dziesięciu plansz na których zaprezentowano ciekawe materiały przybliżające powstanie styczniowe w okolicach Józefowa. Materiały znajdujące się na niej zostały podzielone na działy: Józef Piłsudzki, Powstanie Styczniowe, Bitwa pod Józefowem, Walczyli pod Józefowem, ks. Michał Dominik Żółtowski, Mieczysław Romanowski.

Ekspozycja ta jest wartościową pomocąw promowaniu wiedzy historycznej o powstaniu styczniowym w naszym regionie.

 

24 września 2018

Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Przejdź do - Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Gmina Aleksandrów włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie ‘2018” objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Prezydent RP Andrzej Duda tak napisał w liście: „W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków  do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.”

12 września 2018
Czytaj więcej o: Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

„BILET PATRIOTYCZNY”

Przejdź do - „BILET PATRIOTYCZNY”

„BILET PATRIOTYCZNY”

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zaprasza do udziału w konkursie – wycieczce terenowej pn. „.BILET PATRIOTYCZNY” od 7 do 21 września bieżącego roku.

Jego celem jest rozwijanie wiedzy o Miejscach Pamięci Narodowej znajdujących się w Aleksandrowie i okolicy oraz rozbudzanie postaw patriotycznych a także oddanie hołdu tym wszystkim, którzy złożyli swoje życie za Ojczyznę. Konkurs jest adresowany do mieszkańców Aleksandrowa (uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, klas trzecich gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich i osób dorosłych).   Biblioteka zaprasza do udziału pięcioosobowe osobowe drużyny (w tym jedna osoba dorosła).Drużyna ma za zadanie utrwalić w dowolnej formie graficznej (fotografia, film) każde odwiedzone Miejsce Pamięci Narodowej i wykonać pracę dokumentującą wycieczkę np.: prezentacja multimedialna, film, fotografie w formie elektronicznej. Bilety do pobrania pod adresem: Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, Aleksandrów Trzeci 554,23-408 Aleksandrów. Nagrodę główną otrzyma drużyna za najciekawszy, najbardziej oryginalny i utrwalający najwięcej miejsc „Bilet Patriotyczny”.

Patriotyzm to także pamięć. Oddajmy hołd tym wszystkim, którzy złożyli swoje życie za Ojczyznę.

 

12 września 2018
Czytaj więcej o: „BILET PATRIOTYCZNY”

Dożynki Gminy Aleksandrów 2018- Fotorelacja

Przejdź do - Dożynki Gminy Aleksandrów 2018- Fotorelacja

Zdjęcia na potrzeby Urzędu Gminy Aleksandrów wykonała Pani Ewa Bielak.

20 sierpnia 2018

Galeria

  • Powiększ zdjęcie