Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Przejdź do - „Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Tomiki poetyckie, wiosenne bazie i przepyszne muffinki upieczone przez jedną z klubowiczek to namacalne detale akcji „Włącz poezję” w aleksandrowskiej bibliotece. Uczestniczyła w niej młodzież z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Spotkanie odbyło się 22 marca w ramach ogólnopolskiej akcji „Włącz poezję’, która jest prowadzona przez koordynatorki DKK Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki.

23 marca 2017
Czytaj więcej o: „Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem z MODELEM

Przejdź do - Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem  z MODELEM

logo

Od marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie rozpoczął się projekt „Za drzwiami wyobraźni” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Aleksandrów.
Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. Projekt został dofinasowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 tysięcy złotych. Dzieci biorą udział w zajęciach literackich i plastycznych a młodzież w warsztatach edytorskich i fotograficznych. Całość działań zostanie podsumowana podczas imprezy w czerwcu bieżącego roku.

20 marca 2017
Czytaj więcej o: Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem z MODELEM

XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Przejdź do - XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

22 lutego w Aleksandrowie po raz szesnasty spotkali się miłośnicy gry w szachy z terenu naszego powiatu. Organizatorem jak co roku było Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie a osobą odpowiedzialną za organizację turnieju niestrudzony pan Artur Kimak.
Wśród uczniów szkół podstawowej w kategorii dziewcząt w pierwszej trójce miejsca zajęły: Julia Rutkowska (SP 1 Biłgoraj), Kinga Hurkała (SP Tereszpol Kukiełki) i Emilia Zawiślak (SP Tereszpol Kukiełki). Wśród chłopców najlepsi byli: Adrian Mucha (SP 3 Biłgoraj), Krzysztof Łaba (SP 1 Biłgoraj) i Kamil Kręt (SP Tereszpol Kukiełki). Naszą szkołę podstawową reprezentował tylko jeden uczeń - Dawid Rybak, który zajął 28 miejsce.

23 lutego 2017
Czytaj więcej o: XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Projekt „Za drzwiami wyobraźni”- tworzymy książkę z Modelem

Przejdź do - Projekt „Za drzwiami wyobraźni”- tworzymy książkę z Modelem

logo akcji
Projekt „Za drzwiami wyobraźni” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Aleksandrów rozpocznie się od marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie unikatowej książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. Projekt został dofinansowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 tysięcy złotych. Dzięki temu dzieci w wieku 8-9 lat oraz młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła uczestniczyć w różnych zajęciach rozwijających zainteresowania literackie, plastyczne, fotograficzne i edytorskie. 

20 lutego 2017
Czytaj więcej o: Projekt „Za drzwiami wyobraźni”- tworzymy książkę z Modelem

100 urodziny naszej mieszkanki.

Przejdź do - 100 urodziny naszej mieszkanki.

Pani Marianna Szymanik urodziła się 3 lutego 1917 r. w Aleksandrowie w rodzinie Jana i Marianny Potockich. 100 lecie urodzin to wydarzenie piękne, niezwykłe i doniosłe zarówno dla rodziny jak i dla całej społeczności w której wyrosła, żyła i której służyła. W życie Pani Marianny wpisało się wiele traumatycznych  przeżyć. Szczególnie trudnym okresem była II wojna światowa, która przyniosła śmierć najstarszego brata Janka, który zginął od kuli niemieckiego snajpera, śmierć rodziców i pobytw obozie koncentracyjnym na Zamku w Lublinie skąd była wywieziona na ciężkie roboty do Niemiec.

14 lutego 2017
Czytaj więcej o: 100 urodziny naszej mieszkanki.

Zajęcia „Buty Mikołajka”

Przejdź do - Zajęcia „Buty Mikołajka”

Grupa sześciolatków pod opieką wychowawczyni Karoliny Lewczyk z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie (ul. Wesoła) uczestniczyła 7 lutego bieżącego roku w zajęciach pn. „Buty Mikołajka”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała je na podstawie scenariusza autorstwa Weroniki Piotrowskiej i autorki ilustracji Olgi Bardan. Zajęcia opierały się na opowiadaniu "Co za wstyd" z książki "Mikołajek. Niczego się nie boję" (wyd. Znak).

10 lutego 2017
Czytaj więcej o: Zajęcia „Buty Mikołajka”

Alcja "Pozycja warta polecenia"

logo akcjiWspółczesny rynek wydawniczy to barwny tygiel mnóstwa tytułów, które ukazują się jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, aby jak najlepiej kształtować swoje zbiory i odpowiadać na potrzeby indywidualne użytkowników, prowadzi w 2017 roku kolejną edycję akcji „Pozycja warta polecenia”.

Biblioteka czeka na tytuły książek, które są warte polecenia. Można także przekazywać propozycje dotyczące audiobooków i e-booków.

 

Każdy, kto ma ochotę może podać swoje propozycje (forma do wyboru):

-poczta elektroniczna: gbpaleksandrow@wp.pl-tel. 84 6875003
-Fanpage biblioteki: https://pl-pl.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Aleksandrowie
-bezpośrednia informacja w bibliotece.

Biblioteka uzupełni swoje zbiory w miarę możliwości o polecone przez czytelników nowości.

10 stycznia 2017

Śpiewajmy od serca

plakat imprezy śpiewajmy od serca

19 grudnia 2016