Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zadrzewiamy przedszkolne place

Przejdź do - Zadrzewiamy przedszkolne place

Wójt Józef Henryk Biały zorganizował akcję sadzenia drzew na placach  przedszkola „Leśne Skrzaty”. Adekwatnie do nazwy ulicy Klonowej, przy której znajduje się przedszkole w  Aleksandrowie Pierwszym posadzono klony natomiast na placach zabaw zarówno przy ulicy Klonowej jak i Wesołej pojawiły się  lipy, wierzby, kasztanowce, jarzębiny oraz platany.

W akcji sadzenia 200 młodych drzewek , przekazanych przez Nadleśnictwo Józefów i  Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, uczestniczył Wójt Gminy oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów -   Stanisław Nawrocki wraz z pracownikami.

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Zadrzewiamy przedszkolne place

Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Przejdź do - Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Najciekawsze wypowiedzi czytelników polskich i hiszpańskich (w językach narodowych oraz języku angielskim) kończących zdanie „Lubię czytać książki, bo…” można przeczytać na bliźniaczych wystawach pod tym samym tytułem. Ekspozycję prezentuje Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana w Hiszpanii z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

Książki otwierają wyobraźnię

Przejdź do - Książki otwierają wyobraźnię

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie z tej okazji przygotowała dla najmłodszych imprezę pn. „Książki otwierają wyobraźnię”. Odbyła się ona w ramach projektu „Za drzwiami wyobraźni” dofinasowanego przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju. Uczestniczyły w niej dzieci z klas II b i II c szkoły podstawowej oraz grupy sześciolatków z aleksandrowskiego przedszkola. W przygotowanie uroczystości włączyły się aktywnie wychowawczynie: Ewa Jastrzębska, Alina Kukiełka, Karolina Lewczyk i Marta Różańska.

5 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Książki otwierają wyobraźnię

Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Przejdź do - Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała dziesiątą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło ze 123 instytucji, z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 1437 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 711 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej - 488 prac, klasy I-III gimnazjum-238 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju) i Paulina Kozak (plastyk, grafik komputerowy) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

4 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Galeria Przedszkolaka Wystawa prac plastycznych pn. „Kim będę w przyszłości?”

Przejdź do - Galeria Przedszkolaka  Wystawa prac plastycznych pn. „Kim będę w przyszłości?”

Od 28 marca do końca kwietnia 2017 roku zapraszamy do oglądania wystawy zatytułowanej „Kim będę w przyszłości”. Prezentowana jest ona w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie w cyklu Galeria Przedszkolaka.

Prace wykonały dzieci z przedszkola „Leśne Skrzaty w Aleksandrowie” z ulicy Wesołej. Te piękne obrazki przygotowały przedszkolaki z grupy sześciolatków pod opieką wychowawczyni Karoliny Lewczyk i grupy pięciolatków – wychowawczyni Barbara Pawłowska. Maluchy rysowały i wyklejały plasteliną swoje wymarzone zawody. Jak się okazuje wśród chłopców prym wiedzie strażak a wśród dziewczynek pielęgniarka.

28 marca 2017

„Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Przejdź do - „Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Tomiki poetyckie, wiosenne bazie i przepyszne muffinki upieczone przez jedną z klubowiczek to namacalne detale akcji „Włącz poezję” w aleksandrowskiej bibliotece. Uczestniczyła w niej młodzież z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Spotkanie odbyło się 22 marca w ramach ogólnopolskiej akcji „Włącz poezję’, która jest prowadzona przez koordynatorki DKK Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki.

23 marca 2017
Czytaj więcej o: „Włącz poezję” mówi młodzież w Aleksandrowie

Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem z MODELEM

Przejdź do - Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem  z MODELEM

logo

Od marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie rozpoczął się projekt „Za drzwiami wyobraźni” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Aleksandrów.
Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. Projekt został dofinasowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 tysięcy złotych. Dzieci biorą udział w zajęciach literackich i plastycznych a młodzież w warsztatach edytorskich i fotograficznych. Całość działań zostanie podsumowana podczas imprezy w czerwcu bieżącego roku.

20 marca 2017
Czytaj więcej o: Dzieci w Aleksandrowie rozpoczęły tworzenie własnej książki razem z MODELEM

XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Przejdź do - XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

22 lutego w Aleksandrowie po raz szesnasty spotkali się miłośnicy gry w szachy z terenu naszego powiatu. Organizatorem jak co roku było Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie a osobą odpowiedzialną za organizację turnieju niestrudzony pan Artur Kimak.
Wśród uczniów szkół podstawowej w kategorii dziewcząt w pierwszej trójce miejsca zajęły: Julia Rutkowska (SP 1 Biłgoraj), Kinga Hurkała (SP Tereszpol Kukiełki) i Emilia Zawiślak (SP Tereszpol Kukiełki). Wśród chłopców najlepsi byli: Adrian Mucha (SP 3 Biłgoraj), Krzysztof Łaba (SP 1 Biłgoraj) i Kamil Kręt (SP Tereszpol Kukiełki). Naszą szkołę podstawową reprezentował tylko jeden uczeń - Dawid Rybak, który zajął 28 miejsce.

23 lutego 2017
Czytaj więcej o: XVI Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach