Gala seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 grudnia 2022

14 grudnia odbyła się gala finałowa podsumowująca projekt Bezpieczeństwo- mój wybór. Inicjatywy w Aleksandrowie prowadziły cztery grupy seniorek. Podczas Gali, reprezentantki 60+ z Aleksandrowa wraz z seniorami z Frampola i Łukowej, świętowali swoje dokonania i dzielili się swoimi przeżyciami.

 

W ramach programu Bezpieczeństwo- mój wybór z programu Aktywni + Fundacja Bliżej Pasji prowadziła warsztaty edukacyjne dla seniorów o różnorodnej tematyce: jak być bezpiecznym w domu, na ulicy, w sieci, itp. Część spotkań odbyła się w Aleksandrowie, a na 2 dni Fundacja zaprosiła członków programu do Centrum Turystyki Wiejskiej „Alicja” w Glinach, gdzie odbywały się zajęcia integracyjne. – W ramach programu odbyła się kampania edukacyjna dla seniorów, wystawa fotografii, reportaże w mediach, sesje fotograficzne, bilbordy międzypokoleniowe – wyjaśnia Monika Dominik, wiceprezes Fundacji oraz prowadząca zajęcia z seniorami.

W ostatniej fazie projektu odbyły się działania poszczególnych grup. W ramach tych inicjatyw Seniorki z Aleksandrowa Pierwszego Zorganizowały rajd rowerowy oraz pogadankę z policjantem. Panie z Aleksandrowa Drugiego zainicjowały spotkanie ze strażakami w Remizie OSP pod hasłem Bezpieczny senior w domu. Aktywistki z Aleksandrowa Trzeciego zorganizowały spotkanie „Bezpieczeństwo zdrowotne seniorów”, na które zaprosiły pielęgniarkę. Panie z Aleksandrowa Czwartego zorganizowały spotkanie „Bezpieczna aktywność seniorów”, w ramach którego odbyły się ćwiczenia przy muzyce oraz pogadanka z instruktorką fitnessu.

Goście przybyli z innych miejscowości również zaprezentowali swoje poczynania. Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Aleksandrów. – Cieszę się, że u nas seniorzy wszystkich części Aleksandrowa są tacy aktywni. Mają ku temu możliwości i zaplecze, maja także moją przychylność. Człowiek to najważniejsza inwestycja, w każdym wieku, zarówno juniorzy, jak i seniorzy – podsumował spotkanie Wójt Józef Biały.

Program dofinansowany była ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-12-15
Data publikacji:2022-12-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:736