Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Malowane Poezją XVII Edycja -WYSTAWA
Przejdź do - Letni kiermasz książek  pn. „Książka za książkę lub uśmiech”

Letni kiermasz książek pn. „Książka za książkę lub uśmiech”

2 lipca 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie organizuje w okresie wakacji Letni kiermasz książek  pn. „Książka za książkę lub uśmiech”.

Na wszystkich odwiedzających naszą bibliotekę czeka oferta kilkuset tytułów. Są wśród nich książki dla dzieci, literatura piękna dla dorosłych oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin życia. Uczestnicy kiermaszu mogą po prostu zabrać ze sobą książki, które ich zaciekawiły. Podziękowaniem za wybrane książki jest uśmiech. Mogą także przynieść ze sobą książki i wymienić je na inne.

Zapraszamy!

Przejdź do - Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur”  o zasięgu ogólnopolskim za maj 2024 r.

Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur” o zasięgu ogólnopolskim za maj 2024 r.

24 czerwca 2024
Miło nam poinformować, że nasza klubowiczka Lena Karczmarzyk z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie została nagrodzona za miesiąc maj w całorocznym konkursie „Klubowicze do Klawiatur” dla klubowiczów skupionych w Dyskusyjnych Klubach Książki, którego organizatorem jest Instytut Książki. Lena otrzymała nagrodę w kategorii dzieci i młodzież za recenzję książki „Najukochańsza” Joanny Jagiełło.
Gratulujemy laureatce.
Przejdź do - Rok czytelniczy w Aleksandrowie  (edycja 2023/2024) podsumowany

Rok czytelniczy w Aleksandrowie (edycja 2023/2024) podsumowany

19 czerwca 2024

          „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Te słowa Wisławy Szymborskiej stały się mottem uroczystości „Święto czytelników i biblioteki”, którą zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie. Odbyła się ona 7 czerwca bieżącego roku i podsumowała rok czytelniczy –edycja 2023/2024 w gminie Aleksandrów. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, czytelnicy, młodzież z kl. VI- VIII szkoły podstawowej i przedszkolaki- grupy sześciolatków.

Czytaj więcej o: Rok czytelniczy w Aleksandrowie (edycja 2023/2024) podsumowany
Przejdź do - Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur”  o zasięgu ogólnopolskim za kwiecień 2024 r.

Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur” o zasięgu ogólnopolskim za kwiecień 2024 r.

4 czerwca 2024

Miło nam poinformować, że nasza klubowicza, Maja Droździel,

z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie otrzymała nagrodę za miesiąc kwiecień w całorocznym konkursie „Klubowicze do Klawiatur” dla Klubowiczów skupionych w Dyskusyjnych Klubach Książki, którego organizatorem  jest Instytut Książki.

Maja otrzymała nagrodę w kategorii dzieci i młodzież za recenzję książki „Kasieńka” Sarah Crossan.

Gratulujemy laureatce!

Przejdź do - Bal w Krainie Książki

Bal w Krainie Książki

4 czerwca 2024

 

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom tuż, tuż. Z tej okazji, 29 maja bieżącego roku Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zaprosiła dzieci na Bal w Krainie Książki. W tym roku bal nawiązywał również do sportu ze względu na Rok Polskich Olimpijczyków. Współorganizatorami tej imprezy była Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i biblioteka szkolna oraz Przedszkole "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie.  Uczestniczyły  w tym wydarzeniu pod opieką wychowawców grupy przedszkolne pięciolatków (ul. Wesoła i ul. Klonowa) i uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Maluchy były przebrane za swoich ulubionych bohaterów z książek, a więc na balu pojawiły się księżniczki, Kot w butach, Piotruś Pan,  Bluey, Kubuś Puchatek i tak można byłoby jeszcze długo  wyliczać. Było bardzo kolorowo i literacko.

Czytaj więcej o: Bal w Krainie Książki
Przejdź do -   XXII edycja powiatowego konkursu czytelniczego pn. „Radość czytania” - eliminacje gminne

XXII edycja powiatowego konkursu czytelniczego pn. „Radość czytania” - eliminacje gminne

24 maja 2024

W dniu 21.05.2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie odbyły się eliminacje gminne przeprowadzone w ramach XXII edycji powiatowego konkursu czytelniczego pn. „Radość czytania”, organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju.

Czytaj więcej o: XXII edycja powiatowego konkursu czytelniczego pn. „Radość czytania” - eliminacje gminne

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: