Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Relacja z zajęć „Klimat na dobrą książkę. Detektywi z Klubu Przyjaciół Planety”  w ramach konkursu "Klimat na dobrą książkę" -

Relacja z zajęć „Klimat na dobrą książkę. Detektywi z Klubu Przyjaciół Planety” w ramach konkursu "Klimat na dobrą książkę" -

16 kwietnia 2024

Pierwszy Klub Przyjaciół Planety już działa w Aleksandrowie. Będą następne, bo czeka kolejka kilku grup na swoje zajęcia. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie została zakwalifikowana do konkursu „Klimat na dobrą książkę” - wspólnej inicjatywy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Widnokrąg. Książka jaką otrzymaliśmy od organizatorów to Znikająca chata. Klub Przyjaciół Planety” autorstwa Lillegraven Ruth.

Czytaj więcej o: Relacja z zajęć „Klimat na dobrą książkę. Detektywi z Klubu Przyjaciół Planety” w ramach konkursu "Klimat na dobrą książkę" -
Przejdź do -  Wystawa malarstwa pn.  „SZTUKA - MODA - PIĘKNO”

Wystawa malarstwa pn. „SZTUKA - MODA - PIĘKNO”

26 marca 2024

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie od  18 marca do końca maja  2024 roku można oglądać wystawę zatytułowaną „SZTUKA MODA PIĘKNO”.  Została ona użyczona dzięki uprzejmości Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Zaprezentowano na niej prace malarskie młodzieży z Pracowni „Tęczowa Malarnia” działającej pod opieką artystyczną Anny Świcy w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Ekspozycję tworzy kilkadziesiąt prac, dlatego też zostaną one pokazane w dwóch częściach. Prace malarskie pokazują, jak wskazuje tytuł wystawy niezwykłą wrażliwość młodych artystów na sztukę, modę i piękno. Należy również docenić swobodę operowania narzędziami malarskimi i wyjątkowe wyczucie formy przez autorów prac.  

Po raz kolejny wszyscy odwiedzający naszą bibliotekę mogą rozsmakować się w sztuce tworzonej przez młodzież z „Tęczowej Malarni”.

Przejdź do - „Czytamy poezję”  20-22 III 2024 r.

„Czytamy poezję” 20-22 III 2024 r.

26 marca 2024

„Czytamy poezję”, pod takim hasłem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie odbyło się szereg działań w dniach od 20 do 22 marca 2024 roku z okazji Światowego Dnia Poezji.  W przygotowanie tych wydarzeń włączyła się Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

 

Czytaj więcej o: „Czytamy poezję” 20-22 III 2024 r.
Przejdź do - Podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”  o zasięgu ogólnopolskim

Podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim

26 marca 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała szesnastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polska Izba Książki, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: Portal sbp.pl „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Czytaj więcej o: Podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim
Przejdź do - Nagroda za najlepszą recenzję roku 2023

Nagroda za najlepszą recenzję roku 2023

18 marca 2024
Miło nam poinformować, że nasza klubowicza, Lena Bździuch z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie otrzymała nagrodę za najlepszą recenzję roku 2023, w kategorii dzieci i młodzież w całorocznym konkursie „Klubowicze do Klawiatur”. Organizatorem konkursu jest Instytut Książki.
            Jak możemy przeczytać na stronie Instytutu Książki: „Recenzja autorstwa Leny została wybrana spośród jedenastu tekstów nagrodzonych w 2023 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury zwróciło uwagę na wnikliwe przedstawienie fabuły, wagę poruszanych w recenzji zagadnień i umiejętne posługiwanie się językiem literackim.”Lena  jest uczennicą klasy VII b  Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.
            Gratulujemy!
Przejdź do - Zajęcia „W Krainie Baśni”

Zajęcia „W Krainie Baśni”

15 marca 2024

29 lutego bieżącego roku grupa trzylatków i czterolatków z Przedszkola Leśne Skrzaty w Aleksandrowie, pod opieką wychowawczyni pani Pauliny Bździuch oraz pani Anny Szpak

wzięła udział w zajęciach "W Krainie Baśni".

Przedszkolaki słuchały głośnego czytania baśni oraz brały udział

w różnych zabawach. Dzieci np.: szukały bajek ze zwierzakami na bibliotecznych pólkach, układały wspólnie dużą książkę, zatańczyły taniec „Czytaczy”,  zamieniały się w wielogłowego bajkowego smoka i małego robaczka, układały puzzle z baśniami czy odgadywały zagadki. Na koniec spotkania bawiły się książkami zabawkami w Kąciku Malucha.

Czytaj więcej o: Zajęcia „W Krainie Baśni”
Przejdź do - Białe ferie w bibliotece

Białe ferie w bibliotece

20 lutego 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie podczas zimiowego wypoczynku zaprosiła dzieci do udziału w akcji „Ferie w bibliotece. W Krainie Zimy”.

Czytaj więcej o: Białe ferie w bibliotece

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: