Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - VI edycji powiatowego  konkursu poświęconego regionalizmowi  „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”

VI edycji powiatowego konkursu poświęconego regionalizmowi „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”

26 maja 2023

18 maja 2023 roku odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji powiatowego  konkursu poświęconego regionalizmowi „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju. Konkurs przebiegał pod patronatem: Starosty Biłgorajskiego, Burmistrza Miasta Biłgoraj, Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska” . Jego głównymi celami było: upowszechnianie i promocja wiedzy o ZIEMI OJCZYSTEJ, powiększanie zasobów o tematyce lokalnej i regionalnej, pogłębianie współpracy z lokalnymi partnerami.

 

Czytaj więcej o: VI edycji powiatowego konkursu poświęconego regionalizmowi „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”
Przejdź do - „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” Tydzień Bibliotek w aleksandrowskiej bibliotece

„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” Tydzień Bibliotek w aleksandrowskiej bibliotece

24 maja 2023

„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który jest  organizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.  Był on obchodzony w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji  Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała różne działania dla swoich czytelników.  Patronat honorowy nad akcją objął Wójt Gminy Aleksandrów. Wsparli nas także partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Urząd Gminy Aleksandrów, Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” i Koło Przyjaciół Biblioteki.

Czytaj więcej o: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” Tydzień Bibliotek w aleksandrowskiej bibliotece
Przejdź do - XVI edycja konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim

XVI edycja konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim

16 maja 2023

     XVI edycja konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych już za nami. W tym roku tradycyjnie motto konkursu, stanowiły słowa  Simonidesa „Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem.”

Czytaj więcej o: XVI edycja konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim
Przejdź do - Dzień Książki w Aleksandrowie

Dzień Książki w Aleksandrowie

4 maja 2023

Niedawno, bo 23 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki przygotowała kilka propozycji dla  czytelników.

Czytaj więcej o: Dzień Książki w Aleksandrowie
Przejdź do - Konkurs recytatorski pn. „Dla Ojczyzny…”

Konkurs recytatorski pn. „Dla Ojczyzny…”

27 kwietnia 2023

Uczniowie z Aleksandrowa recytowali poezję patriotyczną. Była to swoista lekcja patriotyzmu. Stało się tak za sprawą konkursu recytatorskiego pn. „Dla Ojczyzny…”. Został on zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie i Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Patronat honorowy nad nim objęli: Wójt Gminy Aleksandrów, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie i Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Koła w Aleksandrowie. W jego organizację zaangażowali się nauczyciele języka polskiego: Katarzyna Otkała-Minkiewicz, Monika Gmyz, Urszula Brodziak, Dorota Lipian, Anna Kwiatkowska.

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski pn. „Dla Ojczyzny…”
Przejdź do - Nagroda  dla klubowiczki za luty 2023   w ogólnopolskim konkursie „Klubowicze do Klawiatur”

Nagroda dla klubowiczki za luty 2023 w ogólnopolskim konkursie „Klubowicze do Klawiatur”

25 kwietnia 2023

Lena Bździuch z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie została nagrodzona w konkursie „Klubowicze do Klawiatur” dla Dyskusyjnych Klubów Książki. Organizatorem konkursu jest Instytut Książki. Lena otrzymała nagrodę w kategorii dzieci i młodzież za miesiąc luty  2023, za recenzję książki „Skutki uboczne eliksiru miłości", Doroty Combrzyńskiej-Nogali.

Gratulujemy naszej klubowicze i życzymy jej kolejnych ciekawych recenzji.

Przejdź do - Wystawa malarstwa pn. „INSPIRACJE RZEŹBĄ”

Wystawa malarstwa pn. „INSPIRACJE RZEŹBĄ”

5 kwietnia 2023

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie od 6 kwietnia do 15 maja  2023 roku można oglądać wystawę zatytułowaną „INSPIRACJE RZEŹBĄ”.  Wystawa została użyczona dzięki  uprzejmości Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Czytaj więcej o: Wystawa malarstwa pn. „INSPIRACJE RZEŹBĄ”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: