Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - I miejsce w akcji „Czytanie na start!” dla Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” przy GBP w Aleksandrowie

I miejsce w akcji „Czytanie na start!” dla Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” przy GBP w Aleksandrowie

29 listopada 2023

Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej  w   Aleksandrowie otrzymał I miejsce w akcji „Czytanie na start!” o zasięgu wojewódzkim.           Do DKK „Okładka” należą: Lena Bździuch, Maja Droździel, Izabela Rykowska, Lucja Rataj, Sara Kościelska, Lena Karczmarzyk i Izabela Bździuch, uczennice Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Akcja została ogłoszona przez koordynatorów z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

i trwała od 23 kwietnia do końca października bieżącego roku.  Jej współorganizatorem był Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie. Moderatorka Klubu Justyna Bździuch odebrała pamiątkowy dyplom i nagrodę podczas 5 edycji Lubelskich Spotkań Miłośników Regionu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Gratulujemy klubowiczkom za kreatywne promowanie czytania.

Przejdź do - Projekt „Zgrana Biblioteka”.

Projekt „Zgrana Biblioteka”.

28 listopada 2023

Naszej bibliotece udało się zakwalifikować do projektu „Zgrana Biblioteka”.  Już są  w bibliotece nowe gry, które otrzymaliśmy w prezencie od Wydawnictwa „Rebel”.

Strefa gier planszowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie jest wspierana przez Wydawnictwo „Rebel”.

Te wszystkie świetne planszówki czekają na was. Zapraszamy.

 

Przejdź do - Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

20 listopada 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  zaprasza na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik.

Zaprezentowano na niej kilkanaście obrazów wykonanych akwarelą i farbami olejnymi przez artystkę. Tematyka prac to kwiaty i pejzaże. Zadziwiają one bogactwem barw i emanują ogromną wrażliwością malarki.

Ekspozycję można oglądać od 20 listopada do 18 grudnia  2023 roku w aleksandrowskiej bibliotece. Istnieje również możliwość zakupu obrazów.

 

Czytaj więcej o: Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik
Przejdź do - Akcja "BOOM 3! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE  W BIBLIOTECE"

Akcja "BOOM 3! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE"

13 listopada 2023

Planszówki i komiksy przez październik wiodły prym w aleksandrowskiej bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zakwalifikowała się do akcji "BOOM 3! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE",  której organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont Sp. z o. 

Czytaj więcej o: Akcja "BOOM 3! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE"

Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur” za o zasięgu ogólnopolskim za wrzesień 2023 r.

10 listopada 2023

Miło nam poinformować, że nasza klubowicza, Maja Droździel

z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” w Aleksandrowie została nagrodzona w całorocznym konkursie „Klubowicze do Klawiatur” na recenzję dla Klubowiczów skupionych w Dyskusyjnych Klubach Książki, którego organizatorem  jest Instytut Książki.

Maja otrzymała nagrodę w kategorii dzieci i młodzież za miesiąc wrzesień 2023 roku,  za recenzję książki „Uciec jak najbliżej” Barbary Ciwoniuk.

Gratulujemy laureatce!

Przejdź do - Wyróżnienie dla GBP w Aleksandrowie za realizację projektu „Matematyka na zielono”

Wyróżnienie dla GBP w Aleksandrowie za realizację projektu „Matematyka na zielono”

6 listopada 2023

Gminna Biblioteka Publiczna  w Aleksandrowie otrzymała wyróżnienie w konkursie na relacje z wydarzeń w ramach projektu „Matematyka na zielono”.

Organizatorzy przyznali trzy nagrody i trzy wyróżnienia. W projekcie wzięło udział 122 biblioteki z całej Polski. Projekt prowadziła Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją mBanku (mFundacją).

Informację o wynikach konkursu możecie przeczytać tutaj: https://biblioteki.org/aktualnosci/wyniki-konkursu-matematyka-na-zielono/

 

Przejdź do - „Przerwa na czytanie”- uczniowie z Aleksandrowa  wspólnie czytali

„Przerwa na czytanie”- uczniowie z Aleksandrowa wspólnie czytali

31 października 2023

Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie –bicie rekordu w czytaniu na przerwie” w dniu 25 października 2023 roku. Ogółem w akcji wzięło udział 216 osób. Organizatorami wydarzenia były Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie.  Pomysłodawcą akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.  a wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Czytaj więcej o: „Przerwa na czytanie”- uczniowie z Aleksandrowa wspólnie czytali

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: